کامپیوتر پرسش - دنیای کامپیوترها

صفحه کلید

صفحه کلید

صفحه کلید یا کیبورد (Kayboard) کامپیوتری یکی از دستگاه های ورودی مورد استفاده اولیه در کامپیوتر است. مانند یک ماشین تحریر الکتریکی، صفحه کلید نیز از دکمه هایی تشکیل شده است که شامل حروف، اعداد، نمادها و همچنین کلیدهای تابع است. در ادامه ی مطلب اطلاعات بیشتری را در مورد صفحه کلید بیان کرده ایم.

نوشته جدید – چندرسانه ای و جداول

در این جلسه به شما نحوه قرار دادن تصاویر، فیلم ها، جدول ها، شکلک ها یا ایموجی ها و خط افقی را یاد می دهیم.

دانلود کتاب برنامه نویسی رزبری پای توسط زبان برنامه نویسی کیوت (QT)

دانلود کتاب برنامه نویسی رزبری پای توسط زبان برنامه نویسی کیوت (QT)

مختصری در مورد QT:

یکی از بزرگترین نقطه ضعف های زبان برنامه نویسی قدرتمند C++ در گذشته، نبود کتابخانه های گرافیکی قوی برای ساخت رابط کاربری بود و این نکته باعث به وجود آمدن Qt شد. Qt یک فریم ورک کراس پلتفرم برای زبان C++ می باشد و دارای کتابخانه های بسیار قدرتمند در زمینه رابط کاربری، گرافیک دوبعدی و سه بعدی، شبکه، ارتباط با سخت افزار، پردازش موازی و غیره است. کراس پلتفرم بودن Qt این امکان را به ما می دهد که یک بار در یک سیستم عامل کد را نوشته و در سیستم عامل های دیگر به سادگی همان کد را کامپایل کرده و برنامه را اجرا کرد، امروزه Qt اکثر سیستم عامل های محبوب را پشتیبانی می کنید از جمله: IOS, Windows, Windows CE, Windows RT, Linux, FreeBSD, HP-UX, Solaris, Android, OS X و Embedded Linux. از مزیت دیگر Qt منبع باز بودن و وجود نسخه رایگان آن است که به محبوبیت این ابزار قدرتمند بسیار کمک کرده است.

گوشی هوشمند

گوشی هوشمند

گوشی هوشمند نوعی تلفن همراه است که به شما اجازه می دهد تا به کارهایی بیشتر از تماس تلفنی و ارسال پیام های متنی بپردازید. گوشی های هوشمند می توانند اینترنت را مرورکنند و نرم افزارهایی مخصوص به خود را همانند یک کامپیوتر اجرا کنند. گوشی های هوشمند از یک صفحه نمایش لمسی استفاده می کنند تا کاربران بتوانند با آن ها ارتباط برقرار کنند. هزاران برنامه (App) گوشی هوشمند (برنامه های نرم افزاری)  وجود دارد، از جمله: بازی ها، برنامه های شخصی، تجاری و... که کاربران این دستگاه ها می توانند از آن استفاده نمایند.

نوشته جدید – لینک سازی

در جلسه قبل به شرح برجسته کردن، کج کردن، زیرخط دار و خط خوردن عبارات پرداختیم و مختصری در مورد لینک سازی توضیح دادیم. اما به دلیل اهمیت موضوع لینک سازی یک جلسه جدا برای این گزینه ی مهم در نظر گرفتیم.

دانلود کتاب راهنمای امنیت فناوری اطلاعات

دانلود کتاب راهنمای امنیت فناوری اطلاعات

پشگفتار: مفهوم امنیت در دنیای واقعی مفهومی حیاتی و کاملا شناخته شده برای بشر بوده و هست. در دوران ماقبل تاریخ، امنیت مفهومی کاملا فیزیکی را شامل می شد که عبارت بود از اصول حفظ بقا نظیر امنیت دربرابر حمله دیگران یا حیوانات و نیز امنیت تأمین غذا. بتدریج نیازهای دیگری چون امنیت دربرابر حوادث طبیعی یا بیماری ها و در اختیار داشتن مکانی برای زندگی و استراحت بدون مواجه با خطر به نیازهای پیشین بشر افزوده شد. با پیشرفت تمدن و شکل گیری جوامع محدوده امنیت ابعاد بسیار گسترده تری یافت و با تفکیک حوزه اموال و حقوق شخصی افراد از یکدگیر و از اموال عمومی، و همچنین تعریف قلمروهای ملی و بین المللی، بتدریج مفاهیم وسیعی مانند حریم خصوصی، امنیت اجتماعی، امنیت مالی، امنیت سیاسی، امنیت ملی و امنیت اقتصادی را نیز شامل گردید. این مفاهیم گرچه دیگر کاملا محدود به نیازهای فیزیکی بشر نمی شدند، ولی عمدتاً تحقق و دستیابی به آن ها مستلزم وجود و یا استفاده از محیط های واقعی و فیزیکی بود.

نوشته جدید

همانطور که در جلسه قبل گفته شد ارسال مطلب را می توانید از منوی کناری یا ستون اصلی انتخاب نمایید و نوشته خود را ارسال کنید. حال زمان آن فرا رسیده که یک مطلب را کامل و جامع را نوشته و آن را ارسال نماییم.

رپورتاژ آگهی ویژه