کامپیوتر پرسش - دنیای کامپیوترها

آموزش ری استارت و خاموش کردن گوشی هوشمند یا تبلت

آموزش ری استارت و خاموش کردن گوشی هوشمند یا تبلت

ری استارت (راه اندازی مجدد / Restart) گوشی هوشمند یا تبلت به چند علت سودمند است. به عنوان مثال، حافظه پنهان دستگاه که به کش (cache) معروف است را پاک می کند و می تواند خطاهای جزئی مرتبط با برنامه های مختلف را (در بعضی مواقع) برطرف کند. علاوه براین، ری استارت کردن دستگاه باعث می شود برخی از برنامه هایی که کاملا بسته نشده اند و در پس زمینه در حال اجرا هستند بسته شوند، در نتیجه عملکرد سرعت را بهبود می بخشند و قدرت گوشی هوشمند یا تبلت شما دوباره به کار خود بر می گردند.

آموزش آزادسازی فضای ذخیره گوشی

آموزش آزادسازی فضای ذخیره گوشی

یکی از مشکلاتی که کاربران گوشی های هوشمند تجربه می کنند، عدم فضای ذخیره سازی کافی برای دانلود یک برنامه جدید یا گرفتن عکس، ویدئو یا موسیقی جدید است. در اینجا چند نکته برای آزادکردن برخی از فضاهای گوشی های هوشمند را آورده ایم.

آموزش مشاهده نشانک ها در گوشی هوشمند و تبلت

آموزش مشاهده نشانک ها در گوشی هوشمند و تبلت

با محبوبیت عظیم دستگاه های تلفن همراه مانند آیفون و آیپد و گوگل پیکسل، بسیاری از کاربران می خواند بدانند چگونه نشانک ها (Bookmark) ها یا موارد مورد علاقه خود را در مرور اینترنت ببینند.

چگونه حالت هواپیما را فعال یا غیرفعال کنیم؟

چگونه حالت هواپیما را فعال یا غیرفعال کنیم؟

 

هنگامی که حالت هواپیما برروی کامپیوتر، گوشی هوشمند، تبلت وغیره را فعال کنید، Wi-Fi و دیگر ارتباطات تلفنی شما غیرفعال می شود.

آموزش رفع مشکل ری استارت ویندوز بدون هشدار

آموزش رفع مشکل ری استارت ویندوز بدون هشدار

اگر ویندوز کامپیوتر شما را بدون هشدار یا اخطار قبلی راه اندازی مجدد یا ری استارت (restart) کند، این مقاله ی آموزشی به شما در حل مشکل کمک خواهد کرد.

حذف حساب ایمیل

حذف حساب ایمیل

در این صفحه جزئیات مراحل حذف یک حساب ایمیل یا پست الکترونیکی که دیگر نمی خواهیم را توضیح می دهیم، نه نحوه حذف مخاطبین خاص و غیره. همانطور که ممکن است حدس زده باشید پاسخ به این سؤال (چگونه ایمیل را حذف کنیم؟) بستگی به سرویس پست الکترونیکی شما دارد. همچنین لازم به ذکر است که بسیاری از ارائه دهنگان سرویس ایمیل، در قوانین ثبتنام خود آورده اند که: اگر به مدت طولانی از ایمیل خود استفاده نکنید، سرویس شما حذف خواهد شد. برای دریافت آموزش برروی سرویسی که از آن استفاده می کنید در فهرست زیر کلیک کنید.

- جیمیل گوگل

- Outlook.com (هاتمیل)

- یاهو! میل

- مایکروسافت اوت­ لوک

- موزیلا تاندربرد

فرمان dir در MS-DOS

فرمان dir در MS-DOS

فرمان دیر یکی از تابع های خط فرمان ویندوز است که فایل های یک پوشه را فهرست می کند. در این پست ما درباره ی دسترسی ها، نگارش و مثال هایی از dir صحبت خواهیم کرد.

تعریف dir

فرمان dir (دایر) می گوید که فضای دیسک چقدر است و همچنین اطلاعات فایل ها و دایرکتوری های موجود را به نمایش می گذارد. به طور پیشفرض، نام، اندازه و زمان آخرین ویرایش هر فایل در دایرکتوری فعلی نمایش داده می شود.

دسترسی

فرمان dir یک فرمان داخلی است که در خط فرمان همه سیستم عامل های مایکروسافت موجود می باشد.

- تمام نسخه های MS-DOS

- ویندوز 95

- ویندوز 97

- ویندوز ME

- ویندوز NT

- ویندوز 2000

- ویندوز XP

- ویندوز Vista

- ویندوز 7

- ویندوز 8

- ویندوز 10

رپورتاژ آگهی ویژه